ZŠ T. G. Masaryka Ivančice, Na Brněnce 1, okres Brno-venkov, příspěvková organizace

Okrskové kolo v Ivančicích
Ve dnech 6. a 7. května jsme pořádali okrskové kolo 51. ročníku tradiční atletické soutěže POHÁR ROZHLASU, které se naše škola pravidelně účastní. V pondělí závodili starší žáci a žákyně z 8. a 9. ročníku, následující den je vystřídala mladší kategorie z 6. a 7. tříd. Po vynikajících výkonech se podařilo do okresního kola postoupit atletům ve třech kategoriích, a to mladší žáci a starší žáci i žákyně. Dívky ovšem nakonec v Brně nestartovaly, nepodařilo se totiž z důvodu konání dalších akcí sestavit družstvo.

Okresní kolo v Brně
Okresní kolo se konalo v úterý 14. května na atletickém stadionu Moravské Slavie v Brně. Konkurence zde byla už o poznání větší. I přesto se nám podařilo ostatním skvělými výkony vyrovnat. Postupový klíč byl ovšem neúprosný a do krajského kola šel pouze vítěz každé kategorie. Starší chlapci se po přepočítání výsledků nakonec umístili na nepostupovém 2. místě, mladší chlapci se mohli radovat z vítězství a zajistili si tak účast na krajském finále.

Krajské finále v Břeclavi
O tři dny později, tedy v pátek 17. května, nás autobus dovezl na atletický stadion do Břeclavi. Tady už se jednalo o opravdové atletické závody, což zahrnovalo i elektronické měření času cílovou kamerou. Řadu závodníků už tvořili členové atletických klubů, což bylo znát i na výkonech. Naši atleti se ale nenechali zahanbit. Z mnoha skvělých výkonů stojí za zmínku zejména 3. místo Štěpána H. ve skoku vysokém (152 cm), 4. místo Matouše P. ve skoku dalekém (467 cm) a 4. místo Lukáše K. v hodu kriketovým míčkem (61,73m). Po sečtení všech bodů se naše družstvo umístilo na vynikajícím 4. místě.